Drukuj stronę

Wzmocnienie

Historia budownictwa łączy się nierozerwalnie z fundamentowaniem na słabych podłożach oraz modyfikacją właściwości tych gruntów jak również materiałów budowlanych. W poszukiwaniu coraz skuteczniejszych i ekonomiczniejszych metod posadawiania i wzmacniania obiektów inżynierskich rozwinięto wiele technik polepszających podłoże. Potrzeba coraz większego uprzemysławiania procesów budowlanych zmusiła inwestorów do stosowania pewnych materiałów w celach zupełnie różnych od znanych z życia codziennego oraz współpracy z nowymi gałęziami przemysłu, które dotychczas nie były związane z budownictwem.

Od kilkudziesięciu lat coraz większe zastosowanie w robotach ziemnych prowadzonych w ciężkich warunkach gruntowych znajdują specjalnie zaprojektowane i produkowane wyroby zwane geosyntetykami. Do produkcji tych materiałów wykorzystuje się nowoczesne technologie, a najczęściej używanym surowcem są włókna polipropylenowe, polietylenowe i poliestrowe, tak więc są to materiały konstrukcyjne o wysokich parametrach wytrzymałościowych i odpornościowych.

Dzięki tym właściwościom znalazły one zastosowanie przy budowie:

  • dróg i autostrad
  • podtorzy,
  • nasypów,
  • pasów startowych,
  • placów składowych,
  • ochrony skarp,
  • zbrojenia korpusów zapór ziemnych, murów oporowych i zbrojenia nawierzchni bitumicznych.

W większości przypadków wbudowywania geosyntetyków zaleca się łączenie poszczególnych pasm materiału poprzez zszywanie. Zapewnia to w sposób optymalny ciągłość płaszczyzny przyjętej w projekcie pod względem deformacji podłoża, niekontrolowanego osiadania, poziomych przemieszczeń mas ziemnych, eliminacji fałd i wybrzuszeń.Przedsiębiorstwo GEOTEX Spółka z o.o. posiada duże doświadczenie w doborze materiałów, projektowaniu obiektów inżynierskich oraz technologii robót z zastosowaniem geosyntetyków. Dowodem na to jest długa lista referencyjna dostaw i instalacji geotkanin.

Wykonujemy:

Wszelkie prace związane z układaniem, montażem i szyciem geosyntetyków bezpośrednio na placu budowy. Posiadając specjalistyczny sprzęt wykonujemy również prefabrykaty na indywidualne zamówienie klienta.

Gwarantujemy:

wysoką jakość świadczonych usług, dostawę specjalistycznych materiałów, profesjonalizm zatrudnionych specjalistów oraz doradztwo i pomoc w realizacji trudnych zadań związanych z fundamentowaniem na słabym podłożu.Zapraszamy do współpracy.

W trosce o naszych klientów zapewniamy pomoc inżynierską, jak również błyskawiczną realizację zamówień.

Przedsiębiorstwo GEOTEX Sp. z o.o.  świadczy usługi z zakresu projektowania, sprzedaży oraz montażu materiałów geosyntetycznych.

 

do góry